Опитування проведено з ініціативи «Українського ветеранського фонду» Міністерства з питань ветеранів України і мало на меті проаналізувати, яким є уявлення про ветеранів, проблеми їх адаптації та рівень підтримки держави й суспільства.
У порівнянні з результатами опитування, яке відбулося у вересні 2023 року, зросла кількість тих, хто зазначив ризики всіх вказаних проблем, зокрема: психоемоційної нестабільності, проблем з фізичним здоров’ям та труднощів з отриманням медичної допомоги, відсутності інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю, оформленням соціальних пільг, конфліктів у родині, нерозумінням суспільства, відсутності роботи, зловживанням алкоголем чи наркотиками, невідповідністю військового досвіду для цивільного життя, самогубств, порушенням законів, участі в злочинності.
Водночас зросла кількість тих, хто зазначив, що добре поінформований про проблеми ветеранів (56%), у порівнянні з позаминулим опитуванням (37%).
За результатами 27-го загальнонаціонального опитування, проведеного 2-5 березня 2024 року, 70% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.
У 7 з 10 українців у близькому оточенні є військові чи ветерани. Серед ризиків, які турбують найбільше – проблеми з психічним та фізичним здоровʼям. Саме тому комплексна робота реабілітаційних центрів є пріоритетом для тилового Закарпаття. 4.5.0. Recovery Center базується на глибинному дослідженні психології військових у питаннях взаємодії з медичними установами, а загальна концепція формувалася на основі реального досвіду військових та їхніх сімей.
Підтримуємо тих, хто захищає нас.